"Кабмін пропонує ускладнити життя авто на "єврономерах" в Україні", - фахівець

Кабінет міністрів України пропонує встановити, що особисті транспортні засоби, тимчасово ввезені в Україну понад 90 днів, протягом 10 робочих днів повинні бути поставлені на облік без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації.

Така норма міститься в заключних та перехідних положеннях державного законопроекту про посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху (№7286), передають Патріоти України. Об этом сообщает ilife-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Установити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більше ніж на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерів знаків країни їх реєстрації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України", — говориться в законопроекті.

Як відзначає autonews.ua, виконати цю процедуру може виявитися затруднительним для 90% власників нерозмитнених автомобілів.

Справа в тому, що ставити транспортний засіб на облік доведеться тому іноземцю, на чиє ім’я його завозять. Причому — в сервісному центрі МВС за місцем проживання клієнта, пояснює глава Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

"На сьогодні "верблюд", який завозить "бляхи", приїжджає на машині на кордон, показує свій паспорт, на нього оформлюють машину і він пішки переходить назад до себе. Машину "гонщик" везе покупцеві. Зараз машину треба буде реєструвати в сервісному центрі МВС. Хто це може зробити? Тільки особа, яка ввезла автомобіль", — зазначив він.

По-перше, за словами Назаренко, реєструвати треба буде за місцем проживання. "Тепер литовець або поляк не тільки повинен буде з’явитися на кордоні, він тепер повинен буде їхати, умовно кажучи, в Харківську область, десь зупинятися і на наступний день йти в сервісний центр. А момент з "реєстрацією за місцем проживання" також означає, що покупець машини повинен надати довідку, що надає іноземцю тимчасове проживання", — підкреслив експерт.

Також, зазначає Назаренко, якщо іноземець збирається заїжджати більше, ніж на 90 днів (дозволений термін перебування іноземців в Україні, — ред.), він буде зобов’язаний зареєструватися у відповідних органах, щоб отримати дозвіл проживати в Україні довше, ніж три місяці, і зареєструвати машину. "Це набагато ускладнює процедуру — не кожен іноземець погодиться супроводжувати автомобіль всередині країни, оформляти міграційні документи, стояти в черзі в сервісному центрі. А якщо іноземець і погодиться на таке, то заплатити йому доведеться набагато більше. Так що Гройсман не здався — він навпаки ускладнив життя "єврономер", — пояснює Назаренко.


Опублікував: Олег Устименко

Джерело статті: “http://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/kabmin-proponuie-uskladnyty-zhyttia-avto-na-ievronomerakh-v-ukraini--fakhivets-202127.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя