Експерт розповів, як зміниться вартість пального при курсі  30 грн за долар


КИЇВ. 10 жовтня. УНН. У проект бюджету на наступний рік уряд заклав курс гривні на рівні 30 грн за долар. У коментарі УНН експерт Дмитро Марунич розповів, на скільки при такому курсі може зрости вартість пального. Об этом сообщает glaz-vmedia.in.ua со ссылкой на СМИ.

За його словами, окрім росту курсу на вартість пального наступного року впливатимуть й інші фактори.

"Однозначно, у разі, якщо долар буде по 30 грн, вартість пального зросте. Крім того, я зосередив би увагу на зростанні цін на нафту, вона дорожчає останнім часом, і, ймовірно, буде дорожчати і ближче до кінця року. Тому ці негативні фактори впливатимуть на ціну.

Зазначу, що ніяких об’єктивних підстав для розмови про зниження цін на ринку нафтопродуктів поки що не бачу. Окрім того, ще ж акцизи, мабуть, переглянуть на рівень інфляції (підвищать — ред.) починаючи з 1 січня. І всі ці фактори впливатимуть на зростання вартості пального",- пояснив Марунич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розслідування АМКУ про можливу змову на ринку автогазу не має сенсу

Він зазначив, що точні цифри, на скільки зростуть ціни, спрогнозувати не можливо, однак ймовірно, що здорожчає пальне щонайменше як на 1,30₴

"Зростання курсу на гривню дає подорожчання бензину десь на 65 копійок на літрі. Плюс всі інші фактори можуть додати, але на скільки саме не так легко прогнозувати. Якщо зараз курс 27, умовно кажучи, то якщо курс буде 29 — це 2₴ Тобто тільки курс може обумовити зростання цін на бензин А-95 приблизно на 1,30 грн, а до цього ж можуть долучитися акцизи і зростання цін на нафту. Все буде саме так, якщо якісь тренди не зміняться, але поки що це мало ймовірно", — пояснив Марунич.

Як повідомляв УНН, АМКУ з’ясовує, чи відповідає ріст цін на АЗС об’єктивним факторам.

Експерти ринку тим часом переконують, що подорожчання палива зумовлене ростом вартості нафти на кордоні, а також послабленням гривні.


Джерело статті: “http://www.unn.com.ua/uk/news/1692064-ekspert-rozpoviv-iak-zminytsia-vartist-palnoho-pry-kursi-30-hrn-za-dolar”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя