"Путін зразка 2000–2008 – це один Путін, згодом це зовсім інша людина", - колишній друг президента РФ

Сергій Пугачов, якого раніше називали "банкіром Кремля", заявив, що президент РФ Володимир Путін дуже сильно змінився останнім часом.

Сергій Пугачов. Фото: BBC.

Президент Росії Володимир Путін зразка 2000–2008 років дуже сильно відрізняється від нинішнього глави держави. Про це розповів колишній друг Путіна, олігарх-утікач Сергій Пугачов в інтерв’ю "Радио Свобода", передають Патріоти України.

"Путін зразка 2000–2008 – це один Путін, згодом – це інший Путін. Знаючи, що я проживаю на Заході, що в мене вся сім’я живе на Заході, що в мене діти й навіть батьки мають французьке громадянство, він ревно почав ставитися до цього згодом, багато разів докоряв мені за це", – розповів він.

За словами банкіра, у 2003 році президент під камери у Кремлі натякнув йому, що він як сенатор повинен внести законопроект щодо повернення грошей із Заходу. "Часто мені говорив, що я інвестую в якісь західні проекти, а їх було дуже багато, були американські проекти, європейські проекти, високотехнологічні проекти. Проте він якось став до цього ревно ставитися, якийсь у нього нездоровий патріотизм прокинувся. У 2009 році Путін мені просто відкрито вже сказав: "Ти, напевне, поїдеш і будеш на Лазурному березі відпочивати, а ми от тут будемо на галерах. Чи не час нам якось домовитися?" – розповів він.

На уточнююче запитання, що сім’ї інших наближених до Путіна бізнесменів – Аркадія та Бориса Ротенбергів або Геннадія Тимченка – теж живуть на Заході, він пояснив, що не був настільки близьким до президента. "Просто це зовсім інший рівень взаємин між Путіним, Ротенбергами, Тимченком, ким завгодно. Це просто люди його, яких він притягнув і зробив із них тих, хто вони сьогодні є. Зі мною абсолютно протилежна історія", – підкреслив він.

Пугачов пояснив, що його головною відмінністю було те, що він був у політиці до Путіна. У 2011 році Пугачов поїхав до Великої Британії, у 2015 році перебрався до Франції, громадянином якої він є.

Агентство зі страхування внесків РФ обвинувачує Пугачова у причетності до умисного банкрутства "Межпромбанка" (справа про банкрутство фінустанови була відкрита в 2010 році). Цю справу розглядають у Лондоні. У 2015 році Пугачов подав до Росії позов на $10 млрд до постійної палати третейського суду в Гаазі.

8 лютого 2016 року Високий суд Лондона визнав Пугачова винним у порушенні 12 судових приписів у цій справі. Його засудили до двох років в’язниці. Пізніше Високий суд Англії та Уельсу визнав ухвалу російського суду й стягнув із Пугачова 75,6 млрд руб. ($980,1 млн) у справі про банкрутство "Межпромбанка".Джерело статті: “http://patrioty.org.ua/other/putin-zrazka-20002008-tse-odyn-putin-zghodom-tse-zovsim-insha-liudyna--kolyshnii-druh-prezydenta-rf-167974.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя