Життя і здоров*я людей чи власні інтереси – що важливіше для голови Васильківської райради?

4 серпня відбулося перше засідання Госпітальної ради Васильківського госпітального округу Київської області, у якому взяли участь представники чотирьох районів та трьох міст обласного значення.  У результаті швидко, безапеляційно і штучно сформували керівний склад Госпітальної ради  Васильківського госпітального округу.

Головою Госпітальної ради стала голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, яка не має жодного досвіду у цій сфері, ба, навіть медичної освіти. Заступником голови обраний головний лікар Обухівської центральної районної лікарні Ігор Біліченко, а секретарем – Фастівський міський голова Михайло Нетяжук. Не важко вгадати, хто проголосував за таке рішення – делегати Васильківщини, Фастівщини, Обухівщини.

«У мене склалася думка, що кандидатури на керівні посади заздалегідь були визначені, тому залишалося лише формально проголосувати, що й зробили представники Васильківщини (4 члена ради), Обухівщини (4 члена ради, при нормі – 3 члена ради) та Фастівщини (6 членів ради, при нормі – 3 члена ради; приймало участь у голосуванні – 4 члена ради). За таких обставин, рішення прийняті з порушеннями, принаймні,  голоси двох членів ради можна не враховувати», – після засідання прокоментував депутат Києво-Святошинської районної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, праці та соціального захисту населення Павло Реган на свої сторінці у «фейсбуці» (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1545210448855064&id=100000983725274&pnref=story).

Також він пояснив позицію Києво-Святошинської РДА та райради утриматися при голосуванні з процедурних питань: «…з самого початку організатори першого засідання почали апелювати суперечливими даними щодо кількісного складу Госпітальної ради та не надали конкретної відповіді з деяких питань практичної реалізації медичних реформ, пов’язаних з фінансовими взаємовідносинами органів місцевого самоврядування в межах госпітальних округів».

Цікаво, що це питання вже не вперше піднімають у Києво-Святошинському районі. На офіційній сторінці Києво-Святошинської райдержадміністрації (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1960968484181073&id=1486409778303615)є інформація, що від 28 липня цього року «…за дорученням колективів медичних працівників нашого району голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова офіційним листом звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець щодо врегулювання цього питання у законодавчій площині та ухвалення нормативно-правової бази, яка б регулювала організаційні і фінансові механізми впровадження госпітальних округів. Відповідь ще не отримали».

Нагадаємо, до Васильківського госпітального округу увійшло 11 адміністративно-територіальних одиниць (5 районів, 3 міста обласного значення і 3 міста районного значення): Васильківський, Києво-Святошинський, Обухівський, Фастівський, Макарівський райони, а також міста Васильків, Обухів, Фастів, Боярка, Вишневе та Українка. Такий склад регламентується розпорядженням Кабінету Міністрів України №194-р від 22.03.2017 року  «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Київської області».

«Однак, відповідно до п. 13 Примірного положення про госпітальний округ, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України №165 від 20.02.2017 року загальний склад госпітальної ради визначається, виходячи зі складу госпітального округу у кількості 8 адміністративно-територіальних одиниць (5 районів: Києво-Святошинський район, Макарівський район, Обухівський район, Фастівський район, Васильківський район  та 3 міста обласного значення: м. Обухів, м. Фастів, м. Васильків)», – вказує на нормативно-правові суперечності Реган.

Змінити ситуацію можна тільки тоді, коли буде розроблена та затверджена законодавча база, якої поки немає. Чим керуватися сьогодні – незрозуміло. По факту ми маємо незареєстровані наказ МОЗ та розпорядження КМУ, які ігноруються. Як і інтереси людей, які хочуть отримувати якісні медичні послуги і очікують реальних, а не «паперових» реформ. 

Незрозуміло, яким чином визначили кількість представників від кожного району та міста. За логікою повинен бути розподіл за кількістю населення в кожній адміністративно-територіальній одиниці. Але цей головний критерій відкинули - на практиці порушена пропорційність представництва, а це значить, що об’єктивного розподілу фінансування медичної сфери кожного району чи міста, а значить підвищення якості надання медичних послуг на місцях, годі й чекати. 

Це також прокоментував Павло Реган в мережі: «Всупереч п. 13 Примірного положення, Фастівська районна рада (при кількості жителів району 30700 чоловік) прийняла рішення делегувати до Госпітальної ради Васильківського госпітального округу 4-х членів (згідно розрахунків за формулою, визначеною в п. 13 Примірного положення це має бути лише 1 член), Обухівська районна рада (при кількості жителів району 35500 чоловік) замість 1-єї особи, делегувала 2-х осіб. При цьому Києво-Святошинська районна рада при розрахунковій  кількості жителів району 178388 чоловік (майже у 6 разів більше ніж у Фастівському районі) делегувала до Госпітальної ради  4-х осіб, як це визначено в п.13 Примірного положення.»

На його думку, порушені права та законні інтереси жителів Києво-Святошинського району та інших адміністративно-територіальних одиниць Госпітального округу на справедливе пропорційне представництво у діяльності Госпітальної ради  Васильківського госпітального округу та ухваленні нею рішень.

«Щодо суперечності нормативно-правових актів, я звернувся до Міністерства юстиції щодо отримання роз’яснень з питання чи підлягає незареєстрований наказ Міністерства охорони здоров’я України №165 від 20.02.2017 року «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ» до обов’язкового виконання суб’єктами правовідносин, а також з приводу того, який нормативно-правовий акт (розпорядження КМУ №194-р чи наказу МОЗ №165) необхідно враховувати при формуванні кількісного складу Госпітальної ради Васильківського госпітального округу», – наостанок зауважив в пості депутат Києво-Святошинської райради.

Тож, маємо дивну ситуацію, керівництво Госпітальної ради є, а самої суті реформи немає. Обрали самі себе навіть без розуміння того, як діяти далі. Питання в тому, навіщо «гратися» із життям і здоров’ям людей?

ТОП новости

Вход

Меню пользователя